Xsara hudba, repra a vše kolem....

Moderátoři: Rope, baffy, viteon, Kleki, Cvrček

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod Marek » sob 12. bře 2011, 16:25

To je jedno, pokud jde o dva přední, jen musí být stejně pravý a levý. Pak si poslechni něco s basy a případně oba přehoď. Pochybuji, že uslyšíš rozdíl. Při poslechu musí být přišroubované ve dveřích, mřížka není nutná.
Xsara Break 1.8 66kW LPG
Marek
Xsamarád
Xsamarád
 
Příspěvky: 822
Registrován: úte 25. říj 2005, 11:49
Bydliště: Plzeň
Vůz: X1 Break, 1.8 8V LPG,r.v.1999

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod snoopy » sob 12. bře 2011, 21:11

a na starých reprácích to označené neni? mělo by být - mrkni na to, jaký kabel ti vede na + na starém repráku a jsi doma...
Xsara Picasso 1.8v r.v.2003 "Bublina" - RIP
Grand C4 Picasso 1.6HDI r.v.2012 "Blueberry" - GoodBye
Xsara II 1.6i r.v.2003 "Frosty"
VW Touran 1.5TSI r.v. 2023
(jména autům vymýšlí naše děti :-) )
Uživatelský avatar
snoopy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1601
Registrován: stř 8. črc 2009, 13:17
Bydliště: Praha 4 Újezd
Vůz: Xsara II 1.6i r.2003

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod baffy » ned 13. bře 2011, 10:04

Škopek píše:Zdravím
K reproduktorům u předních dveří vedou dva dráty(červený +,bílý -),je to tak?Koupil jsem nové reproduktory a nanich je - kabel bílý s červeným pruhem a + kabel je bílý.

Ano je to tak
Minulosť: Citroen sára 1.6 16V r.v.2001
Minulosť: Karol 407 2.0 HDI 100kW r.v.2008
Prítomnosť: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0 HDI 120kW r.v.2015
Uživatelský avatar
baffy
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5184
Registrován: sob 6. led 2007, 20:31
Bydliště: SR - Levice
Vůz: Peugeot 508 Hybrid 4x4 2.0HDi 06/2015

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod Škopek » ned 13. bře 2011, 19:32

Zdravím
Dnes vše zapojeno autorádio a repro,+ na červený,- na bílý a hrajem.Dik
Přílohy
Repro..jpg
Repro..jpg (80.15 KiB) Zobrazeno 11695 krát
Autorádio.jpg
Autorádio.jpg (61.37 KiB) Zobrazeno 11695 krát
Xsara 2.0 HDI 66 Kw hatchback do provozu 3 ledna 2003 u frantíků - XSARA - dobrá volba
Uživatelský avatar
Škopek
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 839
Registrován: sob 8. lis 2008, 17:36
Bydliště: Mariánské Lázně
Vůz: Xsara 2.0 hdi hatchback 66Kw nafta 2002

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod řepák » sob 9. dub 2011, 8:42

1.8/16V EXCLUSIVní černá a s křííííídlem, to bylo tenkrát ... pak to byl nějakej Japonec, ale žádný zemětřesení .
Za to teď , je to ,,pořádnej kočár,, . To už je od 20.6.19 historie
Š.S 125 AT
Bezpečná jízda především !
Uživatelský avatar
řepák
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 2645
Registrován: ned 25. čer 2006, 20:07
Bydliště: Řepákov - Pha 6 pro ty co neví .
Vůz: Š.S nebo-li koncernovej znetek :-)

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod cednicek » úte 26. dub 2011, 8:03

ramin píše:Prosím o pomoc, mám xsaru break, vpředu helix blue 62 mkII helix (vyhýbka+výšky místo originálů), vzadu sinus live SL 130 (vyhýbky + výšky vzadu na sloupcích), v kufru aktivní subwoofer FLI TRAP 12 ACTIVE + rádio Panasonic cq-c7703. Pokud vypnu subwoofer, tak ať dělám, co dělám, tak zvuk je totálně o ničem (líp ozvučená byla felicie s papírákama). Čím to může být, že je to neposlouchatelné? Nekvalitní repro? Díky


Mam ten samy problem, akorat nemam subwoofer. Mam sice zakladni Pioneer DEH-1100MP, ale ve Felde opravdu udelal zazrak se zakladnimi repro, basy i vysky znely velmi dobre. Toto radio jsem si nechal instalovat v Citroenu pri prvni prohlidce po koupi Xsary, abych to nemusel resit. Na rovinu, nema to zadne basy a musim to dost zesilovat, aby to hralo, ale hudba je takova plocha, i kdyz dam LOUD, tak presto basy spise nestihaji, ale porad hlasitost je takova zakladni, pri ktere by stihat mely. Ve Felde jsem mel radio treba na 25 a opravdu to jelo, ale tady dam 25 a repro spis drnci (coz budou plasty), ale hlavne to neduni. Nejsem priznivec prilisnych basu, ale jsou pisnicky ve kterych proste slapak slyset musim :) Uz jsem menil jeden vyskac, pac odesel, ale nevim, jakou to ma souvislost (menil jsem par).

Ma smysl davat tam napriklad http://aukro.cz/repro-pioneer-ts-g1713i ... 31139.html? Netusim, jelioz vyse ctu, ze v podstate resime stejny problem...jinak Xsaruska jezdi prima :)
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Uživatelský avatar
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 8. zář 2010, 6:54
Bydliště: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod SilverGhost » úte 26. dub 2011, 11:32

Nemá, uvedené reproduktory jsou koaxiální, ty potřebuješ komponentní, tj. výškový reproduktor samostatně. Namontovat tam samozřejmě půjdou, zvuk možná lepší bude taky, ale mě se tohle řešení příčí.
F*ck fuel Economy, my Ford just used all the gas your Hybrid saved ....
Obrázek
Uživatelský avatar
SilverGhost
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1363
Registrován: čtv 2. lis 2006, 20:33
Bydliště: Hradec Králové
Vůz: Seat Leon 2006

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod cednicek » úte 26. dub 2011, 13:43

Vyskovy reproduktor uz mam na palubce, ale myslis spise repro bez vyskace jen stredobas? Nerikam, ze potrebuju extra tridu zvuku, na to mam sluchatka, ale spise aby, kdyz zesilim repro, bylo slyset, ze to dokaze zahrat jak spodky, tak stredy a pritom nemam pocit, ze ten reprak nestiha...Tezko se to popisuje, ale kdo nekdy slysel repro ve Felde, mozna s trochu lepsim radiem, tak to opravdu hraje o nekolik trid hure. Felda neni zazrak, ale opravdu Pioneer probudil ty repro za 200Kc/ks tak, ze jsem nechapal...

ale tady proste slysim porad vice jen vysky, ze by spatne zapojene? Je moznost to zapojit spatne? Zapojovali to v Citroenu... Potom odesel jeden vyskac, ale to mohlo nahodou...tak jsme dali oba dva nove, origo. Mam za to, ze jsou tam ctyri kanaly, pricemz vyskace jsou zapojeny v serii na predni repro a maji na sobe kondik pro filtraci vysek.
Citroen Xsara Break I 1.4i 1998
SKODA FELICIA COMBI MAGIC 1.3 MPi 1998
Uživatelský avatar
cednicek
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 60
Registrován: stř 8. zář 2010, 6:54
Bydliště: OLOMOUC
Vůz: Citroen XSARA BREAK I 1.4i 1998

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod LeClair » úte 6. zář 2011, 22:44

1. Podařilo se někomu přidělat výškové reproduktory do původních ? Dá se z originálních výškových repro sundat mřížka nebo to je celek ?

Obrázek

2. Je opravdu takový propastný rozdíl vyměnit pouze středobas nebo jít do komponentních repro ?
Obrázek
Uživatelský avatar
LeClair
Zasloužilý přispěvatel
Zasloužilý přispěvatel
 
Příspěvky: 70
Registrován: pát 25. črc 2008, 21:43
Bydliště: Východní Čechy
Vůz: Citroen Xsara I - 1.8i (r.1999)

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod davados » stř 7. zář 2011, 0:50

U X1 by to mělo bejt stejný.Mřížku šroubovákem podeber a vyloupni,origo vejškáč pootoč a oddělíš od mřížky a zkus tam dát ten komponentní z obrázku 1b nebo 1c,já to tak udělal.Nebylo to vidět,ale nebyl sem se zvukem hrajícím odrazem spokojenej,tak sem je jak máš na obrázku 1a s celym domečkem přilepil pěnovou oboustrankou Tesa na bok domečku kousek k A sloupku a kousek na spodek a nalepil sem ho k přístrojovce a nasměřoval na sebe.Mám 25mm hedvábnou kalotu a jsem se zvukem spokojen.Ještě líp to znělo na A sloupku v úrovni uší,ale to bych musel vrtat,případně laminovat a k tomu sem se/kámoš ještě nedostal.
2.pokud u komp budeš mít hedvábný vejšky,tak to propastnej rozdíl je
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod mephyst » stř 28. zář 2011, 21:41

hoj, chci si do xsarky koupit new radio.. ale mám trochu problém se zapojením.. je to Pioneer DEH-1300MP. vše si na autě udělám sám.. ale jak se jedná o kabely jsem nahranej.. prosím poradí mi někdo zda tam toto rádio vůbec pujde, a zda pak bude fungovat i ovládání na volantu? díky moc:)
mephyst
Návštěvník
Návštěvník
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 28. zář 2011, 19:16
Bydliště: Praha
Vůz: Citroen Xsara 1.6 16V VTR

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod Rope » čtv 29. zář 2011, 19:46

No jí tam půjde a jestli bude fugovat dálkač je otázka a tu se dá zodpovědět až řekneš jaký máš typ toho původního rádia a jaký máš rok výroby ? Včera jsem zapojoval pionééra do xsary 1 rok 2000 a tam to fachčilo.
Xsara picasso 1,6/80Kw, 3/2007, exclusive, panoramatická střecha, couvací senzory, barva červená lucifer, ledková denní světla a více info TU už bohužel Ex
XSARA II
Baffy 0
Viteon 0
Kleki 0
Uživatelský avatar
Rope
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 5638
Registrován: pon 1. kvě 2006, 17:58
Bydliště: OSTRAVA !!!
Vůz: X picasso, 1,6 benzín

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod miko84 » stř 9. lis 2011, 22:14

mal by som otázočku...kade ste tahali plus kábel z baterky do interiéru? bo nejak som tam neobjavil miesto kde by to šlo. Dik
miko84
Přispěvatel
Přispěvatel
 
Příspěvky: 11
Registrován: sob 16. říj 2010, 19:16
Bydliště: Kanianka (SVK)
Vůz: Citroen Xsara 2,0i vts, benzin, 2000

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod davados » čtv 10. lis 2011, 0:01

Teď sem se koukal s baterkou,ale je to už dlouho a dělal to kámoš,tak přesně nevim,kde je průchodka,ale kabel mi vede kolem volantový tyče někam nad plynovej kabel.Vim,že musel demontovat kastlík na baterku a pak to bylo vidět,ale mám naftovej motor a rok 2002.snad to bude stejný
Uživatelský avatar
davados
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 1661
Registrován: ned 10. úno 2008, 10:17
Bydliště: Kousek za Prahou 4
Vůz: Renault Vel Satis

Re: Xsara hudba, repra a vše kolem....

Příspěvekod viteon » čtv 10. lis 2011, 8:34

občas se to tu probíralo: hledej na foru i v autě :D
viewtopic.php?f=12&t=1345&st=0&sk=t&sd=a&start=30
Uživatelský avatar
viteon
V.I.P. & Xsamarád
V.I.P. & Xsamarád
 
Příspěvky: 3765
Registrován: pát 15. črc 2005, 8:46
Bydliště: BRNO, 209km od Dolní Lutyně
Vůz: (A-C4 1,6ka) + (V-C-HR 1,2ka)

PředchozíDalší

Zpět na Autohifi

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků